info [at] servis-kost [dot] eu

Sweety

banner kávovary 1

banner kávovary 2

Siena slideshow

Jaký kávovar do Kanceláře?

Instalace kvalitních espresso kávovarů pro své zaměstnance je nový trend který vidíme u malých a středních podniků, nebo kanceláří .
Kávovar s kvalitní kávou na pracovišti je skvělý bonus pro zaměstnance, který zlepšuje jejich výkonnost a náladu. Proč by trávili přestávku na oběd dlouhým vysedáváním nad kávou v restauraci, když si mohou dát ještě lepší kávu, nebo skvělé  espresso přímo v kanceláři? Ať už při kávě pracují, nebo komunikují se spolupracovníky, bude to vždy více o pracovních tématech, než mimo pracoviště. Vaši zaměstnanci vám budou navíc vděční, že šetříte jejich peníze a i to zvýší jejich loajalitu k vám jako zaměstnavateli.

 

Požadavky na espresso kávovar, se kterými se setkáváme jsou často seznamem funkcí, které by měl obsahovat, ale ty jsou někdy i zcela protichůdné  a požadované zařízení pak nemusí odpovídat reálným potřebám. Navíc se může stát, že bude takový kávovar i dosti drahý. Proto jsme připraveni poradit vám a navrhnout taková řešení, která vám budou šitá na míru a to jak z hlediska funkčnosti kancelářských kávovarů, tak ceny.


Navštívíme vás, zjistíme vaše požadavky, vysvětlíme co jednotlivé  funkce přináší, nabídneme rady a doporučení a pokud budete dbát našich rad, možná získáte zařízení, které nebude sice umět vše, ale vše podstatné, bude hospodárné a vy s ním budete spokojeni. Máme zkušenosti s instalací kávovarů v mnoha kancelářích a proto víme, které funkce kávovaru využijete a která nikoliv. Zde je několik doporučení:

"Chceme ovládání jedním tlačítkem"


To je často první požadavek. Stisknutím jednoho tlačítka kávovaru, by měly jít připravit všechny horké nápoje, tedy espresso, cappuccino, latte , čokoládu, čaj. To zní velice logicky, ale takové řešení vychází na pořízení i provozně dosti draho. Některé velice drahé kávovary dokáží například automaticky napěnit a přidat mléko do kávy, ale u nich se předpokládá, příprava velkého objemu nápojů a nebo se naopak jedná o přístroje pro domácnost, které nejsou pro větší kanceláře vhodné.

"Chceme, kávu, espresso, cappuccino, latte,  čokoládu atd."


To zní naprosto rozumně, ale ne každý si uvědomí, že káva a espresso jsou různé směsi, a že každý vyžaduje jiné vybavení. Cappuccino a latté, jsou nápoje na bázi espressa. Nelze tedy mít stejný přístroj na výrobu překapávané kávy a espressa.  Pokud chcete, espresso, a také chcete také dobrou překapávanou kávu, budete potřebovat přístroj na přípravu espressa a druhý na  překapávanou kávu.

"Chceme  čerstvě mletou kávu"


To je výborný nápad a pro espresso  je to téměř nutnost.  Kvalitní espresso je velmi citlivé na nastavení mlýnku. Zrnitost mletí je potřeba aktuálně upravovat podle použité kávy. Nejlépe je proto mít mít zabudovaný mlýnek přímo v espresso kávovaru. Nedoporučujeme používat espresso mlýnek na mletí kávy pro překapávané kávy. Překapávaná káva vyžaduje hrubší mletí  a není vhodné, aby se nastaveni mlýnku na espresso často měnilo. Chuť překapávané kávy není tak citlivá na čerstvost mletí a proto můžete používat předem mletou vakuovanou kávu.

"Chceme mít kávovar přímo napojený na vodovodní potrubí"


To je dobré, pokud budete dělat spoustu kávy a nebo používat vestavěný kohoutek s horkou vodou na přípravu čaje. Pokud ale máte omezený rozpočet je lepší zůstat u přístrojů s ručním plněním vody. V případě přímého připojení uvažte, že je potřeba nejen vodu přivést a připojit, ale často je také nutná instalace vodního filtru pro filtraci a změkčení vody. 

 

Pokud máte další dotazy, kontaktujte nás prosím.